Zaloguj się
login 
hasło 

Zapomniałem hasła | Aktywuj
Nagroda NASK dla Allegro.pl

Tegoroczna nagroda NASK im. prof. Tomasza Hofmokla „Za propagowanie idei społeczeństwa informacyjnego” trafiła do twórców Allegro.pl

Celem nagrody ufundowanej przez NASK jest uhonorowanie osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego, sprzymierzeńców idei, którą zapoczątkował w Polsce, w 1994 roku, nieżyjący już prof. Tomasz Hofmokl, twórca i pierwszy dyrektor NASK.

Serwis Allegro.pl jest pionierem aukcji internetowych w Polsce. Jego twórcą i pomysłodawcą jest Arjan Bakker, który wspólnie z wówczas 19-letnim zapalonym programistą Tomkiem Dudziakiem stworzyli i rozwinęli własną koncepcję bezpiecznego handlu w polskim Internecie. Pierwsze aukcje on-line przeprowadzone zostały w grudniu 1999 roku. W 2000 roku zespół Allegro liczył zaledwie 8 osób, a jego „kwaterą główną” było 2-pokojowe mieszkanie. Dziś zespół liczy kilkadziesiąt osób.

W uzasadnieniu dla przyznanej nagrody czytamy: Serwis Allegro.pl ma pozycję największej platformy służącej do zarządzania transakcjami w polskim Internecie i skupia wokół siebie społeczność liczącą ponad 5 milionów użytkowników, kontaktującą się w przestrzeni wirtualnej, a często i rzeczywistej. W „społeczności Allegro” uczestniczy ogromna liczba osób, dla których właśnie ten serwis był początkiem ich przygody z Internetem.

Za: http://www.nask.pl

« wróć